ACTIVE SURFACES®

Flowers

ACTIVE SURFACES® je reakcí skupiny Iris Ceramica na potřebu přehodnotit svět designu.
Tento keramický porcelán nabízí lidem svobodu, aby lépe obývali každý prostor, umožňuje jim užívat si krásu designu a zároveň pečovat o svou pohodu.
Vytvořeno s cílem nabídnout architektům a designérům, investorům, veřejné správě i soukromým osobám možnost uvědomělejšího výběru materiálů a účinně zaručit vyšší kvalitu života v esteticky lepším a zdravějším prostředí.
Keramika ACTIVE se vyznačuje 4 důležitými vlastnostmi:

  1. účinek proti znečištění, čistí vzduch;
  2. antibakteriální a antivirózní účinek, navíc s 99% efektivitou, proti koronaviru SARS-CoV-2;
  3. protizápachový účinek, odstraňuje nepříjemné pachy;
  4. samočisticí účinek, umožňuje snížit používání čisticích prostředků, které jsou drahé
    a agresivní pro člověka i životní prostředí
.

Svět už nikdy nebude stejný jako dřív
a náš domov už nikdy nebude stejným místem, kde jsme žili doposud.
Dnes již náš domov není jen místem, kde si užíváme náklonnosti svých blízkých nebo kde trávíme noc a těch pár hodin, které nám zbývají po práci a zábavě.
Náš domov se stal útočištěm, místem, kde víme, že můžeme být v bezpečí.

Náš domov musí být bezpečný,
protože podle okolností se může stát také místem, kde budeme trávit spoustu času sami (i při práci) nebo se svými blízkými.
Z tohoto důvodu bude třeba, aby zásady, kterými se bude řídit výběr architektonických a interiérových prvků ve stavbě a vybavení domu – kromě toho, že budou estetické, budou odrážet náš vkus a vyjadřovat náš způsob bytí –, maximalizovaly obyvatelnost vnitřních prostor.
Obyvatelnost, která se promítá i do výběru podlahových krytin, obkladů a vybavení, jež zajistí maximální pohodu a ochranu našeho zdraví, a to jednoduchým a trvalým způsobem.

Příprava a konzumace pokrmů s naprostým klidem
Díky antimikrobiálním (bakterie, viry, plísně), protizápachovým a samočisticím vlastnostem ACTIVE SURFACES® je tento výrobek ideální pro použití v prostředí určeném k přípravě a konzumaci potravin.
Ať už v domácí, nebo v průmyslové kuchyni, pokrytí varných desek, pracovních ploch a stolů produkty ACTIVE SURFACES® znamená ochranu hygieny povrchů, které jsou neustále v kontaktu s potravinami a lidmi.
Schopnost bojovat proti zápachu je navíc vítaná jak v soukromých domácnostech (např. v otevřených kuchyních), tak v restauracích a hospodách, kde je důležité zaručit odpovídající úroveň komfortu pro veřejnost.
Kromě toho všeho nabízí ACTIVE SURFACES® praktičnost spočívající ve snadném čištění, což výrazně omezuje používání agresivních, toxických a často velmi drahých čisticích prostředků.

ACTIVE SURFACES® pro antibakteriální/antivirózní a protiplísňové kuchyňské desky
Prostředí pro přípravu a konzumaci pokrmů dnes více než kdy jindy vyžaduje větší ochranu pro zajištění hygieny.
V domácích kuchyních i na pracovních deskách v gastronomii je ACTIVE SURFACES® investicí do ochrany lidí díky antibakteriální, antivirózní a protiplísňové účinnosti povrchů(všechny vlastnosti certifikované ISO), které přicházejí neustále do styku s potravinami a lidmi.

ANTIBAKTERIÁLNÍ A ANTIVIRÓZNÍ ÚČINNOST

Oxidační proces vyvolaný fotokatalýzou ACTIVE SURFACES® ničí bakterie, které přicházejí do styku s povrchem. Pokud jde o antibakteriální hledisko, je keramika díky přítomnosti stříbra aktivní i ve tmě, a to jak proti běžným kmenům bakterií, tak i proti těm, které jsou obzvláště škodlivé pro lidské zdraví, jako jsou kmeny rezistentní vůči antibiotikům (MRSA).

Technologie ACTIVE SURFACES® také zabraňuje tvorbě biofilmů. Nedávné certifikace ISO potvrzují antivirózní vlastnosti ACTIVE SURFACES®. Testy provedené na dvou obzvláště zákeřných a nakažlivých virových kmenech, chřipkovém viru H1N1 a enteroviru 71, prokázaly více než 99% účinnost proti virům. Certifikovány jsou rovněž vlastnosti výrobků ACTIVE v oblasti ochrany proti plísním a houbám. Výrobky ACTIVE SURFACES® byly předmětem rozsáhlé studie katedry biomedicínských, chirurgických a stomatologických věd a katedry biomedicínských věd pro zdraví na univerzitě v Miláně, jejímž cílem bylo ověřit jejich antivirózní vlastnosti proti koronaviru SARS-CoV-2 (zodpovědnému za covid-19). Výzkum provedlo oddělení výzkumu a vývoje ACTIVE skupiny Iris Ceramica ve spolupráci s autoritativním technickým a vědeckým výborem dvou kateder milánské univerzity. Výsledná data potvrdila úžasnou schopnost ACTIVE SURFACES® eliminovat 94 % SARS-CoV-2 po pouhých 4 hodinách vystavení UV světlu o nízké intenzitě (přirozené denní světlo a tradiční žárovky i při nízké intenzitě).

Technologie ACTIVE SURFACES® PRO ANTIBAKTERIÁLNÍ/ANTIVIRÓZNÍ KUCHYŇSKÉ DESKY

JAK TECHNOLOGIE ACTIVE FUNGUJE?
Díky oxidačnímu procesu vyvolanému fotokatalýzou ničí ACTIVE SURFACES® bakterie a viry, které přijdou do styku s kuchyňskou pracovní deskou. Fotokatalytický proces totiž způsobuje, že se na povrchu keramiky ACTIVE tvoří vysoká koncentrace hydroxylových radikálů. Působí tak, že eliminují bakterie a viry s účinností více než 99 %, a to zcela přirozeným způsobem.

ÚČINNÉ VE TMĚ A ZA PŘÍTOMNOSTI LED SVĚTEL

ACTIVE SURFACES® působí i ve tmě a za přítomnosti LED světel díky kombinovanému použití oxidu titaničitého a stříbra, které zvyšuje a zlepšuje antibakteriální účinnost.
Testy provedené podle mezinárodních norem (ISO 27447 a ISO 22196 pro bakterie, ISO 18061 a ISO 21702 pro viry) potvrzují, že technologie ACTIVE SURFACES® funguje za jakýchkoli světelných podmínek: při běžném osvětlení, pod novými LED světly, za zhoršených světelných podmínek, například ve stínu, ale i ve tmě.
Testovány byly čtyři typy virů od pandemických chřipkových kmenů H1N1 a H3N2 až po virus dětské obrny a typickou dětskou nemoc zvanou „syndrom ruka, noha, ústa“. Ve všech případech zajistilo kombinované působení TiO2 a stříbra, přítomných pouze v ACTIVE SURFACES®, zničení virových kmenů s účinností přes 99 %.
Co se týče bakterií, byly testovány jak běžné bakterie, jako je Escherichia Coli nebo Enterococcus Faecalis, tak i bakterie rezistentní vůči antibiotikům (MRSA), které jsou pro člověka potenciálně smrtelné. Ve všech případech se technologie ACTIVE SURFACES® ukázala jako skutečně účinná.
Dále byly provedeny specifické testy na bakterii Salmonella enterica, která je nejčastějším bakteriálním původcem v případě infekcí přenášených potravinami, a technologie ACTIVE SURFACES® opět dokázala tento patogen zcela eliminovat.

ACTIVE SURFACES® PRO KUCHYŇSKÉ PRACOVNÍ DESKY S OCHRANOU PROTI ZNEČIŠTĚNÍ
VOC (těkavé organické látky) jsou nebezpečné znečišťující látky, které ohrožují naše domovy a vnitřní prostředí. Toto znečištění v domácnostech způsobují například materiály používané v nábytkových doplňcích, barvy, prostředky pro osobní hygienu a úklid domácnosti, roztoči, pyly, hořlavé plyny, cigaretový kouř, oxid uhelnatý zvenčí, a dokonce i osvěžovače vzduchu v místnostech.
Ve 30 % nových nebo nedávno rekonstruovaných budov mohou všechny tyto škodliviny způsobit "syndrom nemocných budov", jak jej definuje WHO, tj. řadu tělesných potíží, jako jsou: alergie, astma, bolesti hlavy, nevolnost, podráždění a slabost, které mohou při dlouhodobém působení těchto látek přerůst v ještě závažnější onemocnění. ACTIVE SURFACES® je jednou z nejúčinnějších reakcí na znečištění prostředí v domácnostech.
Po kontaktu s těkavými organickými látkami je aktivní a neustálé působení keramiky ACTIVE přeměňuje na látky, které jsou pro nás zcela neškodné, a zároveň působí proti vzniku plísní a hub. Keramika ACTIVE tak činí naše životní prostředí mnohem zdravějším a příjemnějším pro život a výrazně snižuje riziko vystavení nemocem souvisejícím s těmito škodlivinami.

ACTIVE SURFACES® PRO KUCHYŇSKÉ DESKY S OCHRANOU PROTI ZÁPACHU:
Představte si kuchyň v domácnosti, zejména takovou, která je otevřená nebo se nachází v otevřeném prostoru.
Pokud se eliminují nepříjemné pachy, prostředí, ve kterém žijeme, se nepochybně stane příjemnějším.
Keramika ACTIVE dokáže rozkládat hlavní molekuly zodpovědné za nepříjemné pachy. Fotokatalytický proces totiž vede k degradaci zapáchajících organických molekul, které se dostanou do kontaktu s ACTIVE SURFACES®.
Protizápachová vlastnost u ACTIVE SURFACES® je posílena použitím exkluzivního průmyslového procesu, díky němuž je účinek vyšší na celém povrchu dlaždic.

ACTIVE SURFACES® PRO SAMOČISTICÍ KUCHYŇSKÉ DESKY
Čistota je základním požadavkem ve světě gastronomie, stejně jako v kuchyních v domácnosti. Výběr snadno udržovatelného výrobku je stejně důležitý jako estetika. Splnění tohoto požadavku usnadňuje budoucí používání příslušné kuchyně, zejména tam, kde se očekává, že požadovaný stav čistoty a hygieny bude obnoven několika pohyby.
Díky „superhydrofilním“ vlastnostem keramiky ACTIVE ulpívá na povrchu dlaždic méně nečistot, což usnadňuje jejich čištění. Tato takzvaná samočisticí vlastnost umožňuje povrchy jednoduše otřít vodou a jemnými čisticími prostředky a vyhnout se tak těm nejagresivnějším, které jsou obvykle toxické a dražší. Přítomnost stříbra ve složení ACTIVE SURFACES® navíc zajišťuje vysoký stupeň dezinfekce, který trvá dlouhou dobu, a omezuje tak používání specifických antibakteriálních nebo antivirózních přípravků.
Tato vlastnost je aktivní v přítomnosti slunečního světla i LED světel.
calacatta calacatta
Přírodní / Leštěný / Active
calacatta statuario calacatta statuario
Přírodní / Leštěný / Silky / Active
pietra grey pietra grey
Přírodní / Leštěný / Active
uni ice uni ice
Přírodní / Leštěný / Active

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU NEWSLETTERU
Přihlaste se k odběru newsletteru SapienStone a buďte v obraze!